JAK S NEHTY ZACHÁZET???

 
 ... Naslouchejte profesionálům z oblasti gelových nehtů - Manikérka gelových nehtů je člověk, který rozhodně rozumí svému řemeslu, což samozřejmě není jen samostatná aplikace gelových nehtů, ale také péče o gelové nehty. Její rady jsou tedy v oblasti péči o nehty důležité a je třeba je nejen vyslechnout, ale také dodržovat v případě, že chcete aby Vám gelové nehty dlouho vydržely. Pokud hodně pracujete manuálně, šetřete Vaše gelové nehtíky. Můžete používat rukavice, následná péče nebude tak náročná a nehty Vám vydrží mnohem déle. Mějte správně hydratovanou pokožku. Suché a popraskané ruce také nepůsobí zrovna vábně a proto je důležité pečovat i o pokožku rukou. Každý den natírejte své ruce krémem, pokožka tak bude dostatečně hydratovaná a vláčná. Nehty musí působit jako celek, proto nelze zanedbat žádnou část nehtu. Zamezte vzniku záděrek a popraskané kužičky. Pilování nehtů Vám může jak prospět, tak uškodit. Dodržujte zásady, používejte jemný pilník a pilujte vždy jen jednosměrně. Nepohybujte pilníkem ze strany na stranu jak se Vám zachce, tím stav nehtů jen zhoršíte, budou se třepit a lámat. Drobné problémy si můžete upravit samy, ty větší nechte raději na své manikérce. Neodborným zásahem byste si mohly ještě více ublížit. Alergické reakce na přípravky manikérky nebývají obvyklé, pokud se však některé problémy vyskytnou ihned se obraťte na manikérku. Alergické reakce se projevují zarudnutím pokožky, drobnými pupínky či svěděním.

 ...  Nedělejte věci zbrkle, Vaše pohyby rukou by měly být elegantní !

Na co hlavně dávat pozor.......

při velkém úklidu použijte gumové rukavice s bavl. vložkou, např. na mytí okenních rámů
při razantním ždímání hadru na podlahu nebo prádla
na intenzivní tlak na některé nehty opět při úklidu při otevírání a zavírání šuplíků, skříní a dveří - využijte klouby prstů
při použití kalkulačky - pomáhejte si opět tužkou, nebo klouby prstů při stlaní na převlékání ložního prádla a zasunování jej za matrace - použijte např. pravítko u auta pozor na: otevírání dveří, tankování, prudké otáčení volantu, upravování sedadel, otevírání kapoty vozu, údržby auta, odstraňování námrazy, na těžko dostupné předměty v nebezpečných skulinkách si pomáhejte pevnějšími nástroji,  na mráz v zimním období - noste dostatečně teplé rukavice, hlavně aby byly dostatečně ochráněny Vaše nehty, bez rukavic    hmota namrzá a stává se tak křehčí!  POZOR - v sauně mohou nehty pálit, rychle se zahřejí na teplotu v místnosti naučte se věci brát (bříšky) prstů ne špičkami nehtů při obouvání - použijte obouvátko při splachování toalet - pomožte si třeba balzámem na rty.